Uber Ne İşe Yarar?

Uzun yıllardan sonra herkes tarafından çokça konuşulup tartışılan bir uygulama olan Uber ne işe yarar? Uber kullanmanın faydaları ve zararları neler? İşte tüm yönleriye Uber mobil uygulaması…

Dünyanın en çok konuştuğu mobil uygulamalardan biri haline gelen Uber, aslında Türkiye’de ‘korsan taksi’ olarak bilinen yasal olmayan taşıma hizmetini internet üzerinden kullanıcılarına sunmaktadır. 2009 yılında akıllı telefonlar için ABD’de geliştirilen bu uygulama sayesinde bulunduğunuz noktaya korsan taksi çağırabiliyor ve bu sayede daha ucuza seyahat etme şansı yakalayabiliyorsunuz.

DÜNYADA YAYGIN OLARAK KULLANILIYOR

Google’ın Haritalar altyapısını kullanan Uber uygulamasında ayrıca çağırdığınız aracın anlık olarak nerede olduğunu görebiliyor ve sürücünün kim olduğuna da bakabiliyorsunuz. Türkiye’de kullanımı yasak olan uygulama, dünyada 58’den fazla ülkede ve 300’ü aşkın şehirde yaygın olarak kullanılıyor. Ancak vergisini ödeyerek bu işi yapan taksicilerin en büyük düşmanı olarak mobil marketteki yerini korumaya devam ediyor.

YOLU DAHA UCUZA GETİREBİLİRSİNİZ!

Birçok ülkede taksicileri isyan ettiren uygulama ulaştırma sektörüne büyük bir darbe vurdu. Hizmeti kullanabilmek için üyeliğe bile gerek duyulmuyor. İstediğiniz aracı talep edebiliyor hatta sürücüye bahşiş bile verebiliyorsunuz. Eğer yolu daha ucuza getirmek isterseniz, başka yolcuların araca binmesine izin veriyor ve ücreti bu yolcuyla ortaklaşa ödeyebiliyorsunuz. Ödemelerin de kredi kartından çekilerek sürücünün hesabına aktarıldığını belirtirsek, aklınızdaki tüm ‘Uber ne işe yarar’ sorularını yanıtlamaya çalışmış oluruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın