Stepne Ne İşe Yarar?

Otomobil kullanan sürücülerin mutlaka bilmesi gereken stepne ne işe yarar? Stepne hangi amaç için kullanılır? Araçla yapılan yolculuklarda yolda kaldığınız zaman stepne nasıl kullanılmalıdır?

Stepne ne işe yarar?

Otomobil ve arazi araçları gibi motorlu taşıtların tamamına yakınında bulunan stepne, aslında yedek lastik anlamına gelmektedir. Stepne ne işe yarar diye merak eden ziyaretçilerimize daha detaylı bilgi vermek gerekirse; örneğin otomobillerin yüzde 99’unda bagaj bölümünde yer alan stepne, bagaj zemininin hemen altında yer alır. Zemindeki halıyı kaldırarak otomobilin yedek lastiği olan stepneye kolayca ulaşabilirsiniz.

Stepne ne işe yarar?

Stepne nasıl kullanılır?

Aracınızın lastiği patladığında ve bu sebepten dolayı yolda kaldığınızda önce otomobilin bagajında yer alan stepneyi dışarı çıkartın. Stepne setinin içinde bulunan kriko ile aracınızın patlayan lastiğinin bulunduğu bölümü ilgili yönergeleri izleyerek havaya kaldırın. Daha sonra bijon anahtarı ile jantınızı otomobile bağlayan bijonları gevşeterek çıkarın. Stepneyi lastiği çıkardığınız yere aynı şekilde monte edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın