Sakal Serumu Ne İşe Yarar?

sakal serumu ne işe yarar

Sağlıklı sakallar için sakal serumu

Sakal serumu ne işe yarar diye merak ediyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atın. Erkeklerin tek süsü ve makyajı olan sakallar oldukça önemli. Her yıl yeni trendlerin oluştuğu bir sakal modası bile mevcutken sakallara bakım yapmak için sakal serumu gibi ürünlerin piyasada yerini almış olması elbette çok normal. Sakallarına bu denli önem veren erkekler için sakal dökülmeleri, seyreklik, şekilsiz çıkan ve bir türlü şekil verilemeyen sakallara sahip olmak kâbus gibi. Bu yüzden yüzyıllardır kullanılan bitkisel çözümler artık kadınlar kadar erkekleri de ilgilendiriyor. 

sakal serumu ne işe yarar

Doğal sakal serumu tercih edin

Sakal serumu denilince akla kesin içerikli tek bir serum gelmemeli. Piyasa da sakal serumu olarak anılan yüzlerce ürün mevcut. Sakal serumu ne işe yarar, sakal serumu nedir gibi sorularınızı bu yazımızda sizler için cevaplamaya çalışacağız. Birbirinden oldukça farklı içeriklere sahip olan sakal serumları; argan yağı, hint yağı, bitkisel keratin, zenginleştirilmiş bitki özleri gibi pek çok doğal malzemeyi içeriğinde barındırıyor. Bunların yanı sıra elbette kimyasal içeriğe sahip sakal serumları da piyasada mevcut. Laboratuvar ortamında oluşturuldukları söylenen oldukça düşük fiyatlara satılan bu tarz sakal serumlarından sakınmanızı öneriyoruz. Alacağınızın serumun doğal içerikli olmasına ve özellikle kıl köklerinin ana yapı taşı olan keratin içermesine özen gösterin.

sakal serumu faydaları

Sakal serumu düzenli kullanılmalı

Peki sakal serumu ne işe yarar? Eğer normalden çok daha seyrek sakallarınız varsa sakallarınız çok kuruysa ve cildinizde kepeklenme yapıyorsa, sakallarınızın daha şekilli ve beslenmiş olmasını istiyorsanız sakal serumu kullanabilirsiniz. Erkeklerde sakal seyrekliği ya da hiç sakal çıkmaması gibi durumlar genellikle genetik faktörlere dayanır. Ancak bu bakımsız beslenmemiş sakal köklerinizden dolayı da ortaya çıkabilir. Doğal içerikli bu sakal serumlarını kullanmak yeni kıl kökü oluşumu, var olan kıl köklerinin kalınlaşması ve daha gür bir görünüme kavuşması, sakallarının masajla yedirilen serumlarla yönlerinin düzenlenmesi ve şekillendirilmesi gibi pek çok işleve sahiptir. Ancak doğal olan her şeyde olduğu gibi sonuçlar düzenli ve uzun süreli kullanımlarda kalıcı bir şekilde görülmektedir.  Sakal serumunu kullanmaya başladığınız ilk haftada yumuşama ve nemlenme etkilerini hissedebilirken gürleşme ve yeni kıl kökü oluşumu gibi etkiler daha uzun süreli kullanımlarda (1 ay gibi) ilk belirtilerini göstermeye başlayacaktır.

sakal serumu nedir

En iyisi keratin barındıran sakal serumu

Yani toparlayacak olursak sakal serumu tercihimizi doğal içerikli ve keratin barındıran serumlardan yana kullanmalıyız. Aldığımız serumu temiz yıkanmış ve kurutulmuş bir cilde düzenli olarak uygulamalı uzun vadede sonuç alınacağını bilerek kullanmayı bir iki haftada kesmemeliyiz. Eğer şekil vermek istiyorsak kullandığımız sakal serumunu masaj yaparak sakalımızı yönlendirmek istediğimiz yöne doğru ovarak uygulamalıyız. Sakal serumunu sürdükten sonra durulamamalı ve cildimiz tarafından iyice emilene ve sakal köklerine ulaşana dek iyice yedirerek uygulamalıyız. Sakal serumunu eşit aralıklarla uygulamak etkisini daha iyi görebilmemizi sağlar. Gür, nemli ve dilediğiniz gibi şekillendireceğiniz sakallara kavuşmanız dileğiyle.