Huş Ağacı Yaprağı Ne İşe Yarar?

huş ağacı ne işe yarar

Faydaları saymakla bitmeyen huş ağacı yaprağı ne işe yarar? Huş ağacının insan sağlığına faydaları neler? Huş ağacının özellikleri ve diğer isimleri neler? İşte merak edilen tüm bu soruların cevapları…

Huş Ağacının Diğer Adı: Akhuş, salkım kuğu, salkım huşu.

Huş Ağacı Yaprağının Özellikleri: Flavonlar, saponinler, eterli uçucu yağ, tanen, betulin, acı maddeler, organik maddeler, reçine.

Huş Ağacı Yaprağının Faydaları Neler?

Huş ağacının yaprağından faydalanılır. Huş ağacı yaprağı ne işe yarar diye merak edenler için bitkinin en önemli özelliği, bedendeki sıvı birikimlerini (ödemi), böbrekleri yormadan veya tahriş etmeden atmasıdır. Huş ağacı yaprağı ayrıca, idrar kesesi ve idrar yolları iltihabını kurutması dolayısıyla sistemin temizlenmesinin yanında uzun süreli çayının içilmesi sonunda ürik asit düzeyi düşürülebilir. Peki huş ağacı yaprağı nasıl tüketilmelidir? Huş ağacı yaprağı + ıspanak yaprağı + altınbaşakla birlikte kullanılması daha etkili olur. Gut, romatizma ve artrit hastalıkları tedavi edilir. Huş Çayı, infüsyon olarak hazırlanır ve yemek aralarında olmak üzere günde 2-4 defa birer bardak içilir.